Oprava starého domu

Williams Brown

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Dolor, alias aspernatur quam voluptates sint, dolore doloribus voluptas labore temporibus earum eveniet, reiciendis.

Tags


Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.


Nelze neustále stavět jen nové domy a staré nechat spadnout. Nedostatek stavebních parcel ale motivuje některé lidi k tomu, že si koupí starší dům určený k rekonstrukci. Pokud i vás láká stěhování do vlastního domu a klidně si opravíte starší dům, možná jste zrovna ve stadiu, kdy dům teprve hledáte. Jestli už ale máte svého favorita, nezapomeňte se podívat na to, v jakém je stavu. Ideální je vzít s sebou statika, který může odhalit i závažné problémy, kvůli kterým by mohl být dům i určen k demolici. Statikovi zaplatíte oproti nevýhodné investici do nevhodného domu doslova pár korun, takže se spolupráce s nám určitě vyplatí.

starý dům

Záleží na podloží
Domy se stavěly nejen na pevných podložích, ale například i na jílovitém podkladě. Pokud okolo domu navíc vede rušná silnice, kudy denně projede několik přeložených kamionů, je jasné, že se dům bude otřásat. To znamená, že i nepatrné vibrace mohou způsobit praskliny nejen ve fasádní barvě, ale i ve zdivu. A právě proto je potřeba na místo vzít projektanta nebo statika pro zhodnocení stavu. Pokud jsou v domě viditelné trhliny a to hlavně v obvodovém zdivu, nikdy dům nekupujte bez statika – může jít o natolik závažné poškození statiky domu, že nebude možné ho opravit.

stavební práce

Někdy ale ani trhliny nemusí znamenat, že dům bude muset jít k zemi. Nechte si zpracovat analýzu díky které uvidíte jak na tom dům je. Spousta problémů se dá vyřešit vybouráním části zdiva a vyzděním nového. Staré domy se často stavěly z vepřovic a z kamení, což není zrovna stabilní materiál. Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci takového domu, budete nejspíš potřebovat kotvení příček ytong – správné kotvení vám zajistí 100% stabilitu. Stěny se nebudou prohýbat a tudíž nespadnou.

Chtěli jste si dům opravit svépomocí? V případě rekonstrukce je lepší alespoň sanační práce přenechat odborné firmě.