Ucpaný záchod vyžaduje okamžité řešení

Williams Brown

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Dolor, alias aspernatur quam voluptates sint, dolore doloribus voluptas labore temporibus earum eveniet, reiciendis.

Tags


Zatím zde není žádný obsah k zobrazení.


Když se v domácnosti, v kanceláři, ve výrobní sféře, na úřadech, v ubytovacích zařízeních, v restauracích a v dalších provozovnách či jiných místech ucpe záchod, většinou to nesnese odklad a situace se musí řešit ihned. Právě pro tyto a podobné události udržují instalatéři havarijní služby kanalizace-instalateri.cz. Jsou k dispozici nonstop a snaží se v případě nouze přijet co nejdříve, obvykle do jedné hodiny.

záchodová mísa

Jakých chyb se mohou dopustit ti, co se pokouší situaci vyřešit po svém?

Práce s gumovým zvonem – chcete-li zkusit prorazit odpad gumovým zvonem, musíte si počínat opatrně, aby vám výkaly ze záchodu nevystříkly mimo mísu, a aby vám mezi výkaly nesklouzla ruka, když se nešťastně vysmekne z rukojeti. Gumový zvon ale není všemocný, někdy se s ním nepodaří ucpávku prorazit a tehdy také může být závada až v kanalizaci.

toalety pro muže i ženy

Kyseliny a louhy – někoho možná napadne využít kyselinu či louh, to je ale nesmysl, protože se ihned tyto látky rozředí s vodou a přestanou mít praktickou účinnost. Toto uplatníte spíše pro čištění odpadu v koupelnovém umyvadle, v kuchyňském dřezu anebo ve vaně, kde necháte zejména louh působit samostatně bez vody. Zapamatujte si také zásadu, že kyselinu můžete nalévat do vody, ale nesmíte nalévat vodu do kyseliny, protože by mohlo dojít k nebezpečné explozi.

Dráty – jestliže nepomáhá ucpávku na záchodě prorazit gumovým zvonem, zavolejte ihned instalatéry a nepokoušejte se do záchodu strkat další předměty, například kovové dráty. Mohly by v záchodové míse uvíznout a byl by pak velký problém dostat je ven. Nekomplikujte zbytečně situaci a raději povolejte na vyčištění odpadu odborníky. Jak už bylo řečeno, závada se může vyskytovat až v kanalizaci, a na to žádný amatér nestačí. Instalatéři čistí kanalizace frézovací hlavou nebo tlakovou vodou z pojízdné cisterny, toto jsou práce většího rozsahu a bez mechanizace se tu nelze obejít.